Haber

Masal Evi çocuklarından Başkan Soyer’e sürpriz

Masal Evi çocuklarından Lider Soyer’e sürpriz

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, çocukların sosyal gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla başlatılan Masal Evi projesi kapsamında 2020 yılında kapılarını açan Bayraklı Masal Evi ve aynı kampüste ders alan anneleri ziyaret etti. Annelere mesleki beceriler kazandırmak. Çocukların kendisi için hazırladığı hediyelerden Önder Soyer duygulandı.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, çocukların sosyal gelişimine katkı sağlayan, kadınlara mesleki beceri kazandıran Masal Evi projesinin değerli bağlantılarından biri olan Bayraklı Masal Evi’ni ziyaret etti. Burada çocuklarla sohbet eden Lider Soyer, öğrencilerin el becerileriyle kendisi için hazırladığı çam kozalakları, duvar süsleri gibi ikramları görünce duygu dolu anlar yaşadı.

Sonuna kadar yanınızdayız

Başkan Tunç Soyer, aynı kampüste bulunan ve kadınların mesleki beceri kazanmasını ve iş hayatına atılmasını sağlayan Mesleki Eğitim ve Beceri Kurs Merkezini de ziyaret etti. Çocukları Masal Evleri’nde eğitim alırken kurslara katılma fırsatı bulan annelerle bir araya gelen Lider Soyer, “Masal Evleri’nde bir yandan çocuklarımızın kültürel ve zihinsel gelişimlerine katkıda bulunuyoruz, bir yandan da onlara; Annelere meslek edindirme kursları açarak aile gelirine katkıda bulunuyoruz. “Sonuna kadar yanınızdayız” dedi. Kursiyerler ayrıca kendilerine sunulan fırsatlardan dolayı Önder Soyer’e teşekkür etti.

17 Masal Evi hizmete giriyor

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer tarafından ilk olarak 2016 yılında Seferihisar’da hayata geçirilen Masal Rezidansı projesi kent genelinde yaygınlaşmaya devam ediyor. 36-60 ay arası çocukların sosyal gelişimlerini ve annelere mesleki beceri kazandırarak işgücüne katılımlarını desteklemek amacıyla başlatılan projeyle 17 Masal Rezidansı kent genelinde hizmet veriyor.

Ayrıca kadın ebeveynlerin güçlendirilmesi ve desteklenmesi amacıyla Meslek Fabrikası Şube Müdürlüğü işbirliğinde Mesleki Eğitim ve Beceri Kursu hizmetleri de verilmektedir. 0-72 Ay Çocuk Gelişimi Kursu, Barista Kursu, Topraksız Tarım, Tıbbi Aromatik Bitki Yetiştiriciliği eğitimleri Bayraklı’daki kurs merkezinde devam ediyor.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

haberbayramoren.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu