Haber

Yurtta bugün ve bu hafta sonu hava nasıl olacak?

ANKARA (İGFA) –Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemizin tamamının parçalı ve çok bulutlu, Trakya kesimi dışında tüm bölgelerin yağışlı geçeceği iddia ediliyor.

Yağışlar, Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusunda çoğunlukla yağmur ve sağanak, yer yer gök gürültülü sağanak yağış, sulu kar ve kar şeklinde; Doğu Anadolu’nun batı kesimlerinde Kahramanmaraş, Karaman, Niğde, Kayseri, Sivas, Ordu, Giresun, Trabzon, Tokat, Gümüşhane, Bayburt, Erzurum, Ağrı, Muş, Bitlis, Adıyaman ve Diyarbakır çevresinde ve kuzeyinde lokalizedir. Adana ve Osmaniye. güçlü olması bekleniyor.

Güneydoğu Anadolu’da toz taşınımının görüleceği iddia ediliyor. Doğu Karadeniz Bölgesi’nin iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun eğimli ve yüksek kesimlerinde çığ tehlikesi bulunmaktadır.

Hava sıcaklıklarının iç ve batı kesimlerde 2 ila 4 derece düşeceği, diğer yerlerde ise önemli bir değişiklik olmayacağı, çoğunlukla mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

Rüzgar ise güney yönlerden hafif orta kuvvette, Doğu Akdeniz’in iç kesimleri, İç Anadolu’nun doğusu, Doğu Anadolu, Orta ve Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile güney ve doğu kesimlerden kuvvetli esecek. Güneydoğu Anadolu’nun kuzeyinde güneybatı tarafları (40-60). km/h) estiği varsayılmıştır.

BU HAFTASONU HAVA NASIL?

Meteoroloji hafta sonu ülke genelindeki durumu raporunda paylaştı. Bu hafta sonu Türkiye’de hava nasıl olacak?

8 NİSAN 2023 CUMARTESİ

PAZAR 9 NİSAN 2023

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu