Yaşam

Yeni kanıtlar bulundu: Dünya’ya çok benzeyen gizemli gezegen Güneş Sistemi’nde ‘saklanıyor’ olabilir

Güneş Sistemi’Ayrıca varsayımsal ve teorik bir dev gezegen olan ‘Dokuzuncu Gezegen’ yeniden gündemde. gökbilimciler, DünyaBenzer bir gezegenin ‘Dokuzuncu Gezegen’den daha yakın olabileceğini duyurdu.

NASA bu gezegenin ‘ Dünya’nın 10 katı büyüklüğünde ‘ Bir kitleye sahip olabileceğini açıkladı. Bu yeni keşif bilim adamlarıHeyecan verici olsa da, fizikçilerin yaptığı çalışmalar ve Astronomi DergisiAraştırmada yayınlandı ‘Kuiper Kuşağı’Yörüngedeki nesnelerin (asteroitler ve kayalar gibi malzemelerden oluşan bir disk) ortalarında küçük bir gezegenin varlığına işaret edecek şekilde davrandığını ortaya çıkardı.

Bazı nesneler tuhaf yörüngealışkanlıklara sahip olduğu bulunmuştur, bu da tipik olarak meydana gelenden çok daha büyük bir olaya neden olur kozmikvarlığın yerçekimi tarafından çekildiklerini gösterdi. AraştırmacılarÇalışmalarında şunları belirtmiştir:

“Dünya benzeri bir gezegenin varlığını tahmin ediyoruz. İlkel bir gezegensel cismin, uzak Kuiper Kuşağı’nda bir Kuiper Kuşağı gezegeni (KBP) olarak varlığını sürdürebilmesi olasıdır, zira bu türden pek çok cisim erken güneş sisteminde mevcuttu. Sonuç olarak, KBP senaryosunun sonuçları muhtemelen uzak dış güneş sisteminde de devam edecek.” “henüz keşfedilmemiş bir gezegenin varlığını destekliyor.”

Eğer bu gezegenEğer gerçekten varsa, araştırmacılar Dünya’nın kütlenin üç katı Alacağını söylüyor. Araştırmacılar Kuiper Kuşağı’nda yeni bir gezegen buluyor keşif, gezegen oluşumu ve evrimKendisiyle ilgili cevaplanamayan sorulara yanıt verebileceğini belirtti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu