Haber

Taksim’de dolar dağıtanlara operasyon: 13 kişi yakalandı

TAKSİM İstiklal Caddesi’nde dolar dağıtan ve sosyal medya için görüntü çekenlere yönelik düzenlenen operasyonda 13 kişi yakalandı. Villada yaşayan zanlıların çektikleri görüntüler sayesinde yüksek gelir elde ettikleri belirtildi.

İstiklal Caddesi’nde yürüyen maskeli bir grup, dolar dağıtarak o anları sosyal medyada paylaştı. Görüntülerin ortaya çıkmasının ardından konu ile ilgili soruşturma başlatıldı. İstanbul Emniyet Müdürlüğü ekiplerince yapılan incelemelerde maskeli şahısların bir sosyal medya platformunun kullanıcıları olduğu belirlendi. Polis soruşturmasını derinleştirdiğinde, zanlıların Büyükçekmece Alkent Mahallesi’nde bir villa kiralayarak bu villayı süslediği ve pornografik içerik üreten bir sosyal medya hesabında görüntüler çekip, söz konusu platformda bu görüntüleri paylaştığı ve bundan yararlandığı belirlendi. ücretli üyelik sistemi ile izleyiciler.

Polis villaya düzenlediği operasyonda 13 zanlıyı gözaltına aldı. Zanlıların adreslerinde yapılan aramalarda çok sayıda maske, dolar ve üzerinde geçersiz ibaresi bulunan giysiler ele geçirildi. Gözaltına alınan zanlılar, ‘halkı kin ve düşmanlığa tahrik’ suçundan adliyeye sevk edildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu