Haber

MHP’nin Kızılcahamam kampında seçim ve dış politika masaya yatırıldı

Milliyetçi Hareket Partisi’nin (MHP) Kızılcahamam kampında seçim öncesi yol haritası, mecliste yapılan çalışmalar, iç ve dış politika masaya yatırıldı.

MHP’nin Kızılcahamam’da düzenlediği ‘seçim’ kampı çerçevesinde Genel Başkan Devlet Bahçeli başkanlığında milletvekilleri, Merkez Yürütme Kurulu (MYK) ve Merkez Disiplin Kurulu (MDK) üyelerinin katılımıyla iki oturumdan oluşan ortak toplantı düzenlendi, Ankara. Basına kapalı oturumlarda, MHP’nin bu yıl yapılacak milletvekilliği ve cumhurbaşkanlığı seçimlerine yönelik hazırlıklar çerçevesinde genel merkez ve teşkilat bazında yürütülecek faaliyetler masaya yatırıldı. İlk oturumda MHP Hukuk ve Seçim İşleri Başkanlığı tarafından il ve ilçe başkanlıkları ve eğiticiler için hazırlanan seçim rehberi dağıtılırken, MHP Küme Başkan Yardımcısı Erkan Akçay, Meclis çalışma ve faaliyetleriyle ilgili MHP Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Kalaycı, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi uygulamalarını MHP’nin seçim beyannamelerinde dile getirdi. Verdiklerini karşılaştıran bir sunum yaptı.

İkinci oturumda ise seçim tarihinin güncellenmesinin yararları konuşuldu.

Kampın ikinci oturumunda MHP Genel Başkan Yardımcısı İsmail Faruk Aksu ekonomi Aksu ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Aksu, pandemi sürecine, küresel enflasyona ve devam eden Rusya-Ukrayna savaşına rağmen Türkiye ekonomisinin iyi ilerlediği bilgileriyle açıkladı. MHP Genel Başkan Yardımcısı Feti Yıldız da seçim işleri, seçim mevzuatı ve seçim tarihine ilişkin detaylı bir sunum yaptı. Haziran ayında yapılacak bir seçimin hac mevsimi, üniversite sınavları ve okulların tatil olduğu tarihe denk geleceği değerlendirildi.

Giresun Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Yalçın Sarıkaya da dış politikadaki gelişmelere değinerek, Kafkasya, Balkanlar, Suriye ve Ortadoğu’daki son gelişmelere dikkat çekti. Ayrıca partinin “Adım Adım 2023, Mahalle Mahalle Anlatım ve Aydınlatma”, “Adım Adım 2023, İl İl Anadolu” ve “Adım Adım 2023 Ahilerle Gününüz Kutlu Olsun” temalı program ve etkinlikleri de düzenleniyor. ” tartışıldı.

MHP’nin Kızılcahamam ‘seçim’ kampı yarın yapılacak MYK, MDK ve Milletvekilleri Ortak Toplantısı’nın Kapanış Oturumu ile sona erecek. – ANKARA

haberderbent.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu