Haber

Meteoroloji’den Deprem Bölgesi İçin ‘Kuvvetli Rüzgar ve Fırtına’ Uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün bu gece itibarıyla Hatay’da meydana gelen sarsıntılı bölge; Adana, Kahramanmaraş, Malatya, Elazığ, Gaziantep ve Kilis’te yarın sabah saatlerinden itibaren kuvvetli rüzgar ve fırtına bekleniyor, vatandaşları olası aksiliklere karşı uyardı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan uyarıda, deprem bölgesinde yer alan bazı illerde bu gece ve yarın sabah saatlerinden itibaren kuvvetli rüzgar ve fırtına beklendiği açıklandı. Meteorolojinin uyarısı şu şekilde:

Rüzgarın gece saatlerinden sonra Hatay, Adana’nın güney ve doğusunda, Kahramanmaraş, Malatya ve Elazığ çevrelerinde yarın (Pazartesi) sabah saatlerinden itibaren bölgenin diğer illerinde güney ve güneybatı (lodos) yönlerden yarın ( Pazartesi) akşam saatlerinde zaman zaman fırtına (40-70 km/saat) ile Hatay, Kahramanmaraş, Gaziantep ve Kilis çevrelerinde yer yer kuvvetli fırtına (70-90 km/saat) şeklinde esmesi bekleniyor. • Şiddetli rüzgar ve fırtınanın yol açacağı aksiliklere karşı ilgililer ve vatandaşlar dikkatli ve tedbirli olmalıdır.”

haber-bozyazi.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu