Haber

Kahramanmaraş’ta fay kırığı nerede, kaç kilometre? Kahramanmaraş’ta fay kırığı görüntüleri!

Kahramanmaraş‘de kilometrelerce uzanan fay hattındaki kırılma gündeme geliyor. Kahramanmaraşfay kırılması nerede ve KahramanmaraşFay kırılma görüntüleri . KahramanmaraşFay kırılmasının kaç kilometrede olduğu merak ediliyor. Kahramanmaraş‘ de fay kırılması nerede, kaç kilometre? Kahramanmaraş !’deki fay kırılma görüntüleri Detaylar burada…

KAHRAMANMARAŞ’TA FAY KIRIK NEREDE?

Türkiye 6 Şubat’ta şiddetli depremlerle sarsıldı. Merkez üssü Kahramanmaraş olan afet 10 ilimizde büyük yıkıma neden oldu. Bölgedeki gruplar umutlarını bir an olsun kaybetmeden enkaz altında kalan depremzedelere ulaşmaya çalışıyor. Kahramanmaraş’ın Tevekkeli köyünde kilometrelerce uzunluğundaki çatlak, depremin büyüklüğünü gözler önüne serdi. Dokuz Eylül Üniversitesi Deprem Araştırma ve Uygulama Merkezi (DAUM) Müdürü Prof.

KAHRAMANMARAŞ’TA FAY KIRIKLIĞI KAÇ KİLOMETREDİR?

Sözbilir, yaptığı yazılı açıklamada, depremin ardından Afyon Kocatepe Üniversitesi Beyin sarsıntısı Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Çağlar Özkaymak ve Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof.

Öte yandan AFAD Beyin Sarsıntısı ve Risk Azaltma Genel Müdürü Orhan Tatar da düzenlediği basın toplantısında bahisle ilgili açıklamalarda bulundu. Tatar, “Şu anda Doğu Anadolu fay zonunun farklı fay kolları üzerinde yaklaşık 8-10 kilometre derinlikte yaklaşık 400 kilometrelik bir hat boyunca yer kabuğunun 3-4 metrelik bir deformasyona uğradığını görüyoruz.” söz konusu.

KAHRAMANMARAŞ’TA FAY KIRIK GÖRÜNTÜLERİ!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu