Haber

HDP’nin çağrısına CHP’den net yanıt: Tarih belli değil Kılıçdaroğlu ziyaret edecek

Meral Akşener’in 6 sayılık masada dinlenmesinin ardından başlayan kriz, Akşener’in masaya dönmesiyle son buldu. Pazartesi günü Saadet Partisi’nin ev sahipliğinde bir araya gelen 6 lider, Millet İttifakı’nın adayının CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu olduğunu açıkladı. Masadaki diğer başkanlar ile Yavaş ve İmamoğlu’nun başkan yardımcılığı yapacakları belirtildi.

HDP’DEN KILIÇDAROĞLU’YU ARAYIN: GÖRÜŞMEK İÇİN BEKLİYORUZ

Kılıçdaroğlu’nun adaylığının açıklanmasının ardından HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar, katıldığı canlı yayında Kılıçdaroğlu’nu davet ederek toplantıya davet etti. Sancar, “Toplumda güçlü bir değişim isteği var. Sayın Kılıçdaroğlu’nun adaylığının hayırlı olmasını bekliyoruz. Sürecin nasıl olacağını ve bu dönemde acilen ne yapılması gerektiğini konuşacağız. Pazarlık, bakanlık tartışması, tartışma gündemimizde yok. Esas sorun, Türkiye’de toplumun çoğunluğunun arzusu olduğuna inandığımız demokratik değişimi sağlayacak bir uzlaşmaya varılmasıdır.” dedi.

AKŞENER, CHP-HDP TOPLANTISINA YEŞİL IŞIK TUTUYOR

Akşener dün katıldığı yayında CHP ile HDP arasında olası bir görüşmeye yeşil ışık yaktı. Akşener, “CHP HDP ile görüşebilir, bu açık ama HDP’nin taleplerini bizim bulunduğumuz masaya asla getiremezler” dedi.

“GENEL LİDERİMİZ HDP’Yİ ZİYARET EDECEK”

Tüm bu gelişmelerin ardından CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, konuyla ilgili dikkat çekici bir açıklama yaptı. “HDP’yi ziyaret edecek misin?” Soruya yanıt veren Özel, “CHP Genel Başkanı seçmene saygısından dolayı ayrım gözetmeden, ötekileştirmeden her siyasi partiyi ziyaret edecek, ziyaret edecek. Ziyaret edecek.”

haberergani.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu