Haber

HDP’li Turan: “Deprem nedeniyle oluşacak bütçe açığı yine yoksulları ve emekçileri vuracak”

HDP Mersin Milletvekili Rıdvan Turan, “Deprem nedeniyle oluşacak bütçe açığı herkesten çok yoksulları ve emekçileri vuracak” dedi. söz konusu.

Turan, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında, Kahramanmaraş’taki depremlerin 17. gününe gelindiğini ve bölgede çadır başta olmak üzere çok sayıda ihtiyaç malzemesinin eksikliğinin hissedildiğini iddia etti.

Yöneticilerin “Ülke tarihinin en büyük felaketini yaşadık” sözlerini kullandığını belirten Turan, “Ülke tarihinin en büyük felaketini yaşadığınızı söylüyorsunuz ama en büyük kaynağı kullanan hükümetsiniz. ülke tarihinde.Öyleyse neden bu ülkeyi bu kadar büyük kaynaklarla depreme dayanıklı hale getirmediniz?Bir bağış tiyatrosu.Paranızı sol cebinize koyarsınız, sol cebinize koyarsınız. Deprem nedeniyle oluşacak bütçe açığı herkesten çok yoksulları ve emekçileri vuracak.” dedi.

Devletin vatandaşlarını yalnız bıraktığını ve düşman ilan ettiği diğer ülkelerin enkaz altında kalanları kurtarmak için bölgeye ekipler gönderdiğini savunan Turan, “Artık halkın zihninde yoksunuz. ölüme terk ettiğin, mutlaka sana çarpar.” sözlerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu