Ekonomi

Erdoğan’dan İsrail’e sert tepki! Bu bir baskı siyasetidir.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Emeklilerle İftar” programında konuştu.

Erdoğan’ın açıklamalarından öne çıkanlar:

İsrail polisinin Filistinli Müslümanları terör eylemleriyle hedef almasından üzüntü duyduğumuzu belirtmek isterim. İsrail yönetiminin uyarılara rağmen çıkardığı şiddet dalgasının arkasında… İsrail’in baskı politikası provokasyon politikasıdır. Mescid-i Aksa’ya uzanmak bizim kırmızı çizgimizdir. Filistinli kardeşlerimiz yalnız değiller. Aşağılık eylemleri kınıyor, saldırıların durdurulması çağrısında bulunuyorum.

Emekli kardeşlerim başımızın tacıdır. Hayatının ikinci baharında sana hizmet etmek bizim için erdemlerin en büyüğü.

Emekliler için çalışmalar

Dünyanın birçok yerinde emekliler terk edilirken ülkemizin en değer verilen vatandaşları oldular. Yeşil alanlar ve yürüyüş parkurları ile donattığımız tesisler öncelikle sizler için. Türk Yüzyılını birlikte inşa edeceğiz. Hayatın en ağır yüklerini geride bıraktıktan sonra emeklilik döneminize rahat bir şekilde devam etmek sizin hakkınız. Elbette bunu aldığınız emekli maaşı ile yapacaksınız.

Bayram ikramiyesi ödemesine ilk kez başladık

Eskiden emekli maaşları çok kötüydü. Biz iktidara geldiğimizde emekli maaşı 50 dolardı, son zamanlarda 400 dolara çıkardık. Yurtdışındakilerin emekliliğini kolaylaştırdık. Emeklilik ile ilgili süreçlerin elektronik devlet üzerinden yürütülmesini sağlayarak kuyruklardan kurtulduk. Tarihimizde ilk kez bayram ikramiyesi ödemesini başlattık. Ramazan ve Kurban Bayramlarında bin lira olarak başlayan bu ödemelerin fiyatını 2 bin liraya çıkardık.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu