Haber

DEVA Parti Genel Başkanı Ali Babacan Seçimlerle İlgili Konuştu

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, “Seçimlerin ülkemiz için hayırlı olmasını diliyorum. Aynı zamanda bu seçimlerin tüm dünyada demokrasi özlemi duyan tüm insanlar için hayırlı sonuçlar getirmesini diliyorum.” söz konusu.

Babacan, Cumhurbaşkanlığı Seçimi ve 28. Milletvekili Seçimi için oy kullanmak üzere saat 10.15’te Bilkent Emlak Bankası Ortaokulu’na geldi.

Bir süre oy kullanmak için sırada bekleyen Babacan, vatandaşların sırasını vermesinin ardından 4572 numaralı sandıkta eşi Dava Zeynep Babacan ile birlikte oy kullandı.

Basına açıklama yapan Babacan, “Hepimiz için, demokrasimiz için hayırlısı olur” dedi. terimini kullandı.

Bir muhabirin “Oyu katlayabilir misin?” sorusuna Babacan, “Evet özenle katladım, sağa sola mürekkep bulaşmasın diye.” o cevapladı.

Görüştüğü mahalle muhtarının vatandaşların saat 08.00’de oy kullanmak için sıraya girdiğini söylediğini kaydeden Babacan, katılımın yoğun olduğunu vurguladı.

Seçimlerin demokrasi bayramı olduğunu belirten Babacan, “Milli iradenin tecelli ettiği, halkımızın egemenliğini açıkça ilan ettiği bir gündür.” söz konusu.

Demokrasiyi çok önemsediklerini söyleyen Babacan, “Seçimlerin ülkemiz için hayırlı olmasını diliyorum. Aynı zamanda bu seçimlerin tüm dünyada demokrasi özlemi duyan tüm insanlar için hayırlı sonuçlar getirmesini diliyorum. ” dedi.

Seçim sonuçlarını nereden takip edeceği sorulduğunda ise parti genel merkezinde olacağını söyleyen Babacan, şunları söyledi:

“Akşam 21.00’de cumhurbaşkanı adayımız Kemal Kılıçdaroğlu ile sonra da genel başkanlarla birlikte takibe karar verdik. 21.00’den sonra ben de CHP Genel Merkezi’ne gideceğim. Diğer cumhurbaşkanlarıyla birlikte sonuçları oradan takip edeceğiz. “

Babacan ve eşi Dava Zeynep Babacan, tüm annelerin Anneler Günü’nü kutladı.

Vatandaşlarla bir süre sohbet eden Babacan çifti daha sonra okuldan ayrıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu