Haber

Deprem bölgesinde çöken binalarla ilgili 203 tutuklama

Yıkılan binalar veya olağandışı imar değişiklikleriyle ilgili soruşturma kapsamında DEPREM bölgesinde tutuklu sayısı 203’e yükseldi.

Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçelerinde meydana gelen 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremlerde yıkılan ya da olağandışı imar değişikliği yapıldığı iddia edilen binalar hakkında inceleme başlatıldı. Bu kapsamda 797 şüpheli tespit edildi. Şüphelilerden 67’si ifadesi alındıktan sonra serbest bırakıldı; Bunlardan 203’ü tutuklandı, 275 kişi hakkında isim incelemesi kararı verildi. 9 tutuklunun işlemleri devam ederken, 152 kişi hakkında tutuklama, 67 kişi hakkında tutuklama kararı verildi. Zanlılardan 5’inin yurt dışında olduğu, 19 kişinin yaşamını yitirdiği belirlendi.

HIRSIZLIK SORUŞTURMALARI

Depremlerin ardından bölgede yürütülen hırsızlık olaylarına ilişkin soruşturmalarda 383 olayda 312 şüpheli tespit edildi. Şüphelilerden 201’i tutuklanırken, 37 kişi de yapılan denetimin ardından serbest bırakıldı. Soruşturmalarda verilen tutuklama sayısı 29, tutuklama nedeniyle soruşturma sayısı 22, tutuklama sayısı 13, ifadeleri alındıktan sonra serbest bırakılanların sayısı ise 10 olarak kaydedildi.

kartepehaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu