Haber

Asgari Ücrete Ara Artış Ne Zaman Gelecek? Asgari Ücret Artış Tarihi Belli Oldu mu?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Kümelenme Toplantısı’nın ardından basına açıklamalarda bulundu. Günlerdir merak edilen asgari ücret artışının detaylarına ilişkin açıklamalar Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan geldi. Taban fiyatta orta düzeyde bir artış yapılacağı kesinleşti. Peki taban fiyat artışı ne zaman? Asgari fiyat artışı ne zaman verilecek?

Detaylar burada…

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Kümelenme Toplantısı’nın ardından gazetecilere açıklamalarda bulundu.

Geçtiğimiz günlerde en düşük emekli maaşına yapılan zam sonrası gözler asgari ücrete çevrildi. Taban fiyatla çalışan milyonlarca vatandaş seçim öncesi asgari ücrete zam yapılıp yapılmayacağını merak ediyordu. Yılbaşında yapılan asgari fiyat artışlarının ardından yıl içinde zammın ne zaman yapılacağı da merak konusu oldu.

Asgari Fiyat Artışı Ne Zaman?

Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Erdoğan, asgari ücretle ilgili de haber verdi. ‘Seçim öncesi asgari ücrete zam yapılacak mı?’ Erdoğan, ‘Hayır öyle bir şey yok’ dedi. Tüm zamları zaten duyurduk.’ terimleri kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Temmuz ayında taban fiyata orta düzeyde bir zam yapılacağını açıkladı.

Erdoğan, ‘Asgari ücretliler yıl sonuna kadar mı bekleyecek?’ ‘Temmuz’u bekleyecekler, Temmuz’da olacak’ Kendi sözleriyle cevap verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı açıklamalarda elektrik ve doğalgazda da indirime gidileceğini duyurdu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Nisan ayı itibarıyla tüm abone kümelerinde elektrikte yüzde 15 indirim uygulanacağını açıkladı. Ayrıca Arafe gününde Karadeniz’de bulunan doğalgazın müjdesini vereceğinin sinyallerini verdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu