Haber

Akşener’in sözlerinin ardından Aytun Çıray’dan dikkat çeken paylaşım

İYİ Parti 3. Olağan Kongresi’nde konuşan Genel Başkan Meral Akşener’in sert açıklamalarının yankıları sürüyor. Akşener’in konuşmasının ardından seçim sonrası partisinden istifa eden YETERLİ Partisi 27. dönem İzmir Milletvekili ve Genel Önderlik Başdanışmanı Aytun Çıray’ın yaptığı paylaşımlar dikkat çekti.

Çıray, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda Alman siyasetçi ve yazar Goethe’ye ait olduğunu belirterek, “nankörlük zayıf insanların işidir. Güçlü insanlar arasında nanköre hiç rastlamadım…”

Aytun Çıray başka bir gönderide mesaj görseli paylaştı. Söz konusu mesajda şu ifadeler yer alıyor: “Pennsylvania’dan bazı isimlerin Türkiye milletvekili aday listesinden çıkarılması yönünde talimat geldi. Bu listede sizin de adınızın olduğunu söylüyor. Selamlar.”

Ne oldu?

6 Haziran’da partisinden istifa ettiğini açıklayan Çıray, istifa mektubunda şu ifadeleri kullanmıştı:

“Tam bu anda, derinden işlemiş gibi görünen sinsi bir anlayışla, 20 Eylül 2020 UYGÜN Parti Kurultayı’nda konuşma amacına ilk darbe indirildi. ben ve Ümit Özdağ Bey Özdağ Bey ile olan bu kriz 14-28 Mayıs Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde yaşadığımız bu krizden ayrılıp parti kurmamızla sonuçlandı.

“Kafama silah dayasalar” denilen Millet İttifakı masasından Aziz Türk Milleti’nin ayrılmasıyla Türk toplumunda oluşan şok dalgası, YETLER Genel Başkanı’na karşı öfke seline dönüştü. Parti ve onunla ortada derin bir güven bunalımı vardır.

Maalesef bu kriz sadece ÂLA Parti’ye değil, cumhurbaşkanlığı seçim sürecine ve dolayısıyla demokrasimizin ve gençlerimizin geleceğine de zarar verdi.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu