Haber

67 yıllık Fevkani Köprüsü’nün yıkım ihalesi

67 yıllık Fevkani Köprüsü’nün yıkım ihalesi

ZONGULDAK – Desteksiz olduğu gerekçesiyle yıkılmasına karar verilen Zonguldak’taki Fevkani köprüsünün yıkım ihalesi bugün yapıldı.

Zonguldak’ta 67 yıl önce yapılan ve sağlam olmadığı gerekçesiyle yıkılmasına karar verilen Fevkani köprüsünün yıkım ihalesi bugün Zonguldak Belediye Başkanı Selim başkanlığında belediye toplantı salonunda yapıldı. ihaleye katılma hakkı verildi. İhale öncesi Naslı Hurda imza slaydı belgede yer almadığı için Naslı Hurda ihale dışı bırakıldı. Nas Hurda ihale dışı bırakıldığı için ihaleye 3 firma katıldı. Köprünün yıkım ihalesine 3 firma teklif verdi. İhalenin tamamlanmasının ardından en yüksek teklifi 3 milyon 450 bin TL + KDV ile Gürsoy İzabelik firması verdi ve ihaleyi aldı.

İl Başkanı Dr. Ömer Selim Alan, ihaleyle ilgili şu açıklamayı yaptı: “Uzun zamandır köprü olmamasından bahsediyorduk. Bugün ihalesini yaptık. 4 firma yeterlik belgesini aldı ve yeterli görüşme yapıldı. belgeleri eksik olduğu için ihale dışı bırakıldı. 3 milyon 450 bin ve KDV Gürsoy firması firma ile en yüksek ihaleyi verdi. En kısa sürede imzalayıp süreci başlatacağız. 15 Ağustos’ta esnafımızı geçici olarak değiştireceğiz. en geç inşallah muvaffak oluruz.Bu zamana kadar kimseye zarar vermediğimiz gibi esnafımızı da mağdur etmeden bu süreci tamamlayacağız.Detayları süreç netleştiğinde paylaşacağız.”

sarkikaraagachaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu